Class 1: B & C Competition

Name of Horse Owner Rider
1 Hazel Richard Howley
2 Sandors Legacy Mrs L Barker Paul Barker
3 Darco L Robert Sheilds Annabel Sheilds
4 DHI Able Mable Charlotte Arnold Charlotte Arnold
5 VIP II Sarah Stevenson Sarah Stevenson
6 Elbandani Mrs H Barker Paul Barker
7 Fauber Suzanne Craghead David Harland
8 Overboard Ian Fisher Kate Fisher
9 ABC Quantum Cruise Mr I Fox Kevin Jones
10 Cidurmie Sarah Stevenson Sarah Stevenson

Class 2: Speedi-Beet Horse of the Year Show Grade C Championship

Name of Horse Owner Rider
1 Dublin V N Fiddles Wiliam Whitaker
2 Donata Gay Hartley Richard Barton
3 C'est Seppel The Sport Horse Centre Zoe Adams
4 Haughton Calvador Campbell Thompson Geoff Goodwin
5 Roma IV Gay Hartley Alison Barton
6 Chinook Richard Howley
7 Billy Anna G Hartley Alison Barton
8 DJ Matt Millin Amanda Jane Millin
9 Calamond Neil Robinson Laura Robinson
10 Carthagon GZ C Foley Pippa Allen

Class 3: Bramham Classic

Name of Horse Owner Rider
1 Wellington M L Smith Kerry Brennan
2 Theurome Dudesin S Babes James Smith
3 T G F Reuben Steve Causby Steve Causby
4 Hope Springs Peter Allen Pippa Allen
5 Pitt Paullius Regis Prud'hon Regis Prud'hon
6 Cassanall Ross Underswood Oliver Dales
7 Turbana Ian Whitaker George Whitaker
8 Fightling G Ward Donald Whitaker

Class 4: Suregrow Fertiliser Six Bar

Name of Horse Owner Rider
1= Ilton Robert Smith Robert Smith
1= Verlindo HK Horses P Howley
3 Cordaris 7 James Hughes James Hughes
4 Beach Boy Hartley A Barton
5 Nux D'Mour L Smith D Harland

Class 5: Yorkshire Post 1.3m Open

Name of Horse Owner Rider
1 Cartouche D Hopkinson S Hopkinson
2 Sandors Legacy Mrs L Barker Paul Barker
3 U2 II Mrs K Fellows Paul Barker
4 Achillus S Ria Ginley Gia Ginley
5 Ilton Robert Smith Robert Smith
6 Brogue Will Walker Will Walker

Class 6: Bramham Speed Classic

Name of Horse Owner Rider
1 Van De Bay Girl J WIlmer James Smith
2 U2 II Mrs K Fellows Paul Barker
3 Sandors Legacy Mrs L Barker Paul Barker
4 La Touqet Steven Whitaker Joe Whitaker
5 Parichill Legacy James Smith James Smith
6 Pitt Paulois Regis Prud'hon Regis Prud'hon

Class 7: Accumulator

Name of Horse Owner Rider
1 Lux Fabulous Mrs R Hethrington Paul Barker
2 La Reeco Steven Whitaker Joe Whitaker
3 Westpoint Ferdinand L Aitkenhead L Aitkenhead
4 Grange Komet Tony Staples Michael Porter
5 Dymamic III Liane Smith/Wilson Horne Liane Smith
6 William of Orange Sean Watts Sean Watts

Class 8: Wetherby Skip Services Grand Prix

Name of Horse Owner Rider
1 Chinook R Howley R Howley
2 Peiter VI J Hughes J Hughes
3 Satanamillion Z Adams Z Adams
4 Locarno E Whitaker
5 Happy Boy Springs Equestrian Paul Barker
6 Wellington M Liane Kerry Brennan